PO,ST: 14:00-17:00
ÚT,ČT: 9:00-11:00

Horní menu

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Zajímavosti > 7 let vývoje

 Sedm let dynamického vývoje

 

Kolem osmi stovek obyvatel, připočteme-li i dvě spádové osady, žije dnes ve Staňkovicích u Žatce. Nevelká obec mezi chmelnicemi prošla od roku 1990, kdy se oddělila od Žatce a zavedla vlastní samosprávu velmi dynamickým vývojem.

Obecní úřad se krátce po svém vytvoření pustil do razantní obnova vesnice, jejíž první etapa má skončit kolem roku 2005. Tehdy by jenom ve Staňkovicích měla bydlet tisícovka lidí.

V obci se během necelých sedmi let vybudovaly rozvody plynu, opravila škola se školkou, vzniklo nové zdravotní středisko. Do povědomí veřejnosti pomalu vstupují Staňkovické slavnosti chmele, jež se konají už pět let tradičně týden před žateckou dočesnou a jejich význam začíná přesahovat hranice regionu. Pod správu obce Staňkovice zřejmě i vlivem zmíněných změn dobrovolně přešly osady Tvršice a Selibice, jež byly do konce roku 1995 tzv. místními částmi města Žatce

Obec zřídila vlastní technické služby na úklid, začala vydávat zpravodaj, začíná se v ní rozvíjet soukromé podnikání, objevila se řada pěkně opravených objektů. Vedení obce dnes nabízí parcely pro stavbu rodinných domků, chce stavět obecní byty a snaží se udržet současný trend, kdy ve vsi zůstávají mladé rodiny. Nejnovější aktivitou je snaha o udělení oficiální obecní vlajky a znaku.