PO,ST: 14:00-17:00
ÚT,ČT: 9:00-11:00

Horní menu

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Informace > Aktuality > COVID-19 AKTUÁLNĚ

COVID-19 AKTUÁLNĚDatum konání:
9.5.2021
Od 10.5.2021 platí nová opatření vlády

Povinnost nosit ve venkovních prostorách chirurgickou roušku nebo respirátor platí jen při setkání dvou a více osob vzdálených od sebe méně než dva metry. Není nutné pro členy jedné rodiny.

·       Ochrana dýchacích cest je povinná i na pracovišti. Výjimku mají jen lidé, kteří jsou v místnosti sami.

·       Na místech, kde je větší koncentrace lidí, je povinný respirátor.
Platí to například v prodejnách, provozovnách a v dopravě(včetně zastávek).

·       Stravovací provozy nadále budou moci prodávat občerstvení přes výdejní okénka. Ta mohou být otevřená do 22. hodiny.

·       Opustit bydliště za jiným účelem (než je práce, nákup, lékař), například na vycházku či si jít zaběhat, je možné.

·       Je otevřen I. a II. stupeň základních škol a Mateřské školky. Dále pak poslední ročníky středních a vysokých škol a nižší stupně gymnázií.

·       Jsou otevřeny knihovny. Dále  botanické a zoologické zahrady (venkovní prostory).  Také galerie, muzea a památky - vše bez skupin

·       Otevřené jsou všechny prodejny maloobchodu, zámečnictví, farmářské trhy, prádelny a čistírny. Obnovit provoz budou moci také opravny obuvi, hodinářství, autobazary, autosalony, fotografické služby, střelnice, solária, hodinářství, zlatnictví, truhlářství či služby péče o dítě do tří let věku v denním režimu. Své pobočky budou moci otevřít také cestovní kanceláře a cestovní agentury, kopírovací centra, zastavárny i opravny hudebních nástrojů. Rozjet se budou moci lanovky a vleky.

·       Bude umožněno konání veletrhů a výstav

·       Na svatbách a pohřbech může být až 30 osob.

·       Jsou otevřená kadeřnictví, holičství, pedikúry, manikúry, kosmetiky, masážní a regenerační salóny, lázeňská léčebně rehabilitační péče. Stejně tak jako zařízení s péčí o zvířata

▶ Obec zdarma poskytuje respirátory pro občany obcí Staňkovice, Tvršice, Selibice od věku 65 let
 
 
▶Pacienti starší 50let, kteří mají zájem o očkování proti Covid-19 u praktického lékaře MUDr.Josefa Beneše (hlaste se u sestry na tel.: 414 110 694 nebo osobně u sestry).
 
 
▶️- Očkovací místo ????v Žatci – v areálu nemocnice – dětské oddělení, Út – Pá od 7:00 hod. do 15:00 hod. Očkování probíhá podle počtu přidělených vakcín.
https://geoportal.kr-ustecky.cz/Apps/UKCOVID19/ - Očkovací místa v Ústeckém kraji
▶️- Odběrové místo ????Žatec – v areálu nemocnice, po vstupu do nemocnice přes hlavní bránu vás navedou informační tabule. Objednávat se předem na tel. čísle: 607 056 741 ve dnech pondělí – pátek od 9:00 do 15:00 hodin, můžete se objednat i on-line - https://nemzatec.eu/covid/ . Odběrové místo mohou využít i samoplátci.
 
 
▶- Úřední hodiny OÚ Staňkovice: ????
PONDĚLÍ: 14:00 – 17:00 hod.
ÚTERÝ:     09:00-11:00 hod.
STŘEDA:  14:00 – 17:00 hod.
ČTVRTEK: 09:00-11:00 hod.
 
 
Dobrovolné testování: